MÜŞTERİ PANELİ

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri

IP Kamera Sistemleri

İP kameralar, İP PTZ kameralar, termal İP kameralar, IR bullet İP kameralar vb çeşitleri bulunan, algıladığı görüntüyü kullanıcısına anlık olarak ileten dolayısıyla anlık olarak takip edilebilen sistemlerdir. İP kameraların kurulumunun kolay olması ve maliyetinin düşük olması onları daha da cazip hale getirmektedir. İP kameralarda, analog kameraların aksine kablo kullanılmamaktadır. Bu durum bütçeyi rahatlattığından ötürü İP kameraları bir adım daha ileriye götürmektedir. Artan hırsızlık olaylarından doğan güvenlik tehdidinden dolayı, çalışanlarımızı anlık olarak takip edebilmek için ve daha pek çok sebepten ötürü kamera sistemlerini kullanırız. İhtiyaçlarımız ve kuşkularımız doğrultusunda kameralarımızı anlık olarak izlemek isteriz. IP kameralar, bu ihtiyacımızı gidermek için tasarlanmış güvenlik sistemleridir. Evinizi, kurumunuzu ve daha pek çok yapıyı IP kameralar aracılığıyla anlık olarak cep telefonunuzdan takip edebilirsiniz. IP kamera teknolojilerinin, bu fevkalade işlevselliği, kuşkularımızı ve korkularımızı gidermektedir. Bu özellik sayesinde IP kameralar, kamera sektörünün gözdesi konumundadır. Anlık takip yeteneğinden ötürü pek çok işletme, analog kameralar yerine IP kameraları tercih etmektedir.
 

IP Kameralar Nasıl Çalışır ?

İP kameraların temel amacı algıladığı görüntüyü anlık olarak kullanıcısına iletmektir. Bu durum gerçekleşirken oluşan görüntü elektrik sinyaline çevrilerek kameranın işlemcisine aktarılır. İşlemciye analog olarak gelen elektrik sinyali, dijital sinyale dönüştürüldükten sonra belirli sunucular üzerinden yayın yapılır. Bu sunucular aracılığıyla yayını canlı bir şekilde takip edebilirsiniz. FTP sunucu, SMTP istemcisi, WEB sunucusu vb, yayının yapıldığı sunuculardır.

IP Kamera Çeşitleri

 

İP kameralar farklı türleriyle beraber çeşitli avantajlar sunmaktadır. Bazı türleri hareketli olabilirken bazı türleri ısı algılayabilmektedir. Bazı türleri de POE teknolojisini desteklediğinden ötürü, kameranın çalışması için gerekli elektrik akımını sağlayacak kablonun çekilmesine gerek kalmaz.

-  İP PTZ kameralar dijital olarak uzaktan kontrol edilebilen IP kameralardır. Uzaktan kontrol sistemi ile kullanıcı kamera açısına hükmedebilir. Yukarı, aşağı, sağa ve sola doğru odağını yönlendirebilir. Bu özelliklerin yanı sıra yakınlaştırma ve uzaklaştırma yeteneğine de sahiptir.

-  IR bullet İP kameralar, sahip oldukları IR özellikli ışık yayan diyot sayesinde gece görüş özelliğine sahiptir. Diyotun yaydığı ışık miktarı, diyotun gücü, lensin boyutu gibi faktörler gece görüş kalitesini etkilemektedir. POE destekli olması halinde kamera, çalışması için gerekli  enerjiyi ethernet kartı üzerinden sağlayacağı için, kameraya enerji sağlamak amacıyla kablo çekilmesine gerek kalmamaktadır.

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.