MÜŞTERİ PANELİ

Fiber Optik Alt Yapı

Fiber Optik Kontrol ve Test (OTDR) Hizmetleri

Fiber Optik Kontrol ve Test (OTDR) Hizmetleri

Fiber optik kablolar çekilip fiber optik sonlandırma işlemleri bittikten sonra test işlemleri yapılmaktadır.Her fiber optik hat süreklilik için testte tabi tutulmalıdır. Bu testler noktadan noktaya kayıplar için ve bakım, işletme için hayati önem taşır. Uzun mesafe ara fiber optik sonlandırma ile eklenmiş fiber optik kablolar imalat sonrasında hattın verimliliği için test edilmesi gereklidir ve bu test hattın sağlamlık kontrolleri için tek olması zorunlu testlerden en önemlisidir. Yapılan bu test OTDR ile yapılır ve çeşitli türleri ve özelliklerine göre bu cihazlarımız farklılık göstermektedir.


Özel Cihazlarımız ile Test Ediyoruz!

 
Bu işlemler için, Power Metre ve Visual Fault Locator test cihazlarını kullanmaktayız. Power Metre cihazı ile noktadan noktaya güç testi yapmaktayız. Visual Fault Locator cihazımız ile fiber optik kablolardan gözle görülür bir ışın yayar ve bu sayede kabloda ki daralmalar veya kırılmaya o bölgelerden ışın saçar.
 


Yaşadığımız zamanın vazgeçilmezi olan kalite anlayışı, yapılan her çözümün standartlara uygunluluğunun ölçülmesi, belgelenmesi ve müşteriye raporlanması gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.
 
Telmag Bilişim olarak fiber optik alt yapı ve network sistemleriyle ilgili tüm testlerimizi yapıp müşterilerimize raporlar şeklinde hızlı ve güvenli olarak sunmaktayız.

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.