MÜŞTERİ PANELİ

Alarm Haber Alma Merkezi

Alarm Haber Alma Merkezi Nedir?

Alarm haber alma merkezi, güvenlik alarm sistemleri aracılığıyla algıladığı alarmı, daha önce belirlediğiniz kişilere ve size bildirir. Alarm haber alma sistemleri, panik alarmı aktif olduğunda polis merkezine çağrı yapar. Ayrıca, yangın alarmı aktif olduğunda, sistem, itfaiyeye çağrı yapar. Sağlık alarmı durumunda da, sistem, sağlık birimlerine çağrı yapar. Alarm haber alma merkezlerinin bu özelliği sayesinde, potansiyel tehlikelerden doğabilecek zararları minimum seviyeye indirebiliriz. Tehlike anında anlık müdahale çok önemli olduğundan, alarm haber alma merkezlerinin yükümlülüklerinden birisi de, alarm sistemlerinin düzenli olarak kontrolünün sağlanmasıdır. Ayrıca, kullanıcı istediği zaman alarm haber alma merkezi ile iletişime geçerek, durum hakkında bilgi elde edebilir. İsteğinize bağlı olarak günlük haftalık ve aylık raporlama alabilirsiniz. Panel ile iletişime geçerek, yapabileceğiniz işlemleri pratik bir şekilde uygulayabilirsiniz. Alarm izleme merkezlerinin her zaman aktif olarak hizmet vermesinden dolayı, evlerimizin ve iş yerlerimizin güvenliği 7/24 takip edilmektedir. Bundan dolayı tatile çıktığımızda veya kısa süreli seyahat ettiğimizde, güvenlik açısından endişelenmemize gerek kalmamaktadır.

Alarm gözlem merkezine bağlı olmayan  alarm sistemleri gerçek anlamda güvenlik sistemine sahip değillerdir.

Haber alma merkezlerine bağlı olmayan alarm sistemlerine, alarm anında hemen hemen hiç bir resmi kurum durumun ciddiyeti ve önemini tesbit edemediklerinden dolayı müdahalede bulunmamaktadır.  Haber alma merkezleri, iç işleri bakanlığının izniyle çalışmaktadırlar. Bu sebepten ötürü ilgili makamlar haber alma merkezlerinin yönlendirmelerine göre işlem yapabilmektedirler.

Haber alma merkezleri, polis, itfaiye, hastane gibi resmi birimlerle koordineli bir biçimde çalışarak olası, hırsızlık, yangın ve soygun gibi sorunlarınızı anında resmi birimlere aktararak müdahalede bulunur.

Tüm bu sebeplerden dolayı haber alma merkezine bağlı olmayan hiç bir alarm sistemi size tam olarak güvenlik sağlayamazlar, alarm vermekten öteye gidemezler.

Avrupa ülkelerinde yıllardır kullanılan bu sistem Türkiye'de yeni yeni duyulmaya ve kullanılmaya başlamıştır. Sizde vakit kaybetmeden alarm haber alma merkezine geçin yapın.

Haber alma merkezinin başlıca özellikleri

  • Günlük olay raporlarını, açılış ve kapanışları, günlük olarak mail veya sms aracılığıyla raporlar.
  • Mobil uygulama aracılığıyla alarm durumunu ve günlük olay raporlarını rahatlıkla inceleyebilirsiniz.
  • 7/24 kesintisiz sistemler ve çalışan personel tarafından, alarmınız 7/24 kontrol altına alınır ve herhangi bir durumda sorumlu birimler ve alarm sahipleri bilgilendirilirler,

Alarm sisteminizde olan herhangi bir arıza, önceden tesbit edilip müdahale edilmesi sağlanır,

Haber alma merkezi mobil uygulaması aracılığııyla;

  • Alarm siteminin kurulu – devre dışı bilgilerine,
  • Açılış – kapanış bilgilerine,
  • Online sinyal izleme ekranına,
  • Anlık bildirim sistemi ile alarm sistemi kuruldu,
  • Alarm sistemi devre dışı bırakıldı,
  • Mesai dışı giriş yapıldı gibi anlık bildirimlere,
  • Panik buttonu uygulaması,

Gibi bir çok özellikten faydalanabilirsiniz.

Alarm İzleme Merkezinin Çalışma Şekli

Alarmlar, alarm izleme merkezindeki çalışanlar aracılığıyla kontrol edilmektedir. Personeller, kullanıcılardan gelen sinyalleri düzenli olarak algılayan özel alarm yazılımları kullanırlar. Alarm izleme merkezlerindeki özel yazılımlar, sunucular üzerinden çalışır. Bu yazılımlar aracılığıyla, oluşan tehlikeleri anında görebilmekte ve gerekli mercilere anında iletebilmektedirler. Alarm durumunda, ilgili personelin ekranına gerekli bilgiler detaylı bir şekilde gelmektedir. Bu sayede hızlı müdahale gerçekleşmektedir. 

Alarm Haber Alma Merkezini Kullanın, Başınızı Yastığa Rahat Koyun

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.