MÜŞTERİ PANELİ

Yangın İhbar Sistemleri

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi

Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemleri

Konvansiyonel yangın alarm sistemleri, küçük veya orta boyutlardaki bölgeler için ideal bir sistemdir. Paneller ve dedektörlerin etkileşimli çalışması sonucu yangın algılama gerçekleştirilir. Paneller sistemin beyni olarak düşünülebilir. Dedektörlerden gelen uyarılar baz alınarak,yangının tespiti yapılır. Konvansiyonel yangın alarm sistemleri, çalışma prensibinden dolayı sinyalin hangi dedektörden geldiğini değil, hangi bölgeden geldiğini kontrol eder. Dolayısıyla olası bir yangın durumunda, yangının çıktığı bölgeyi gösterir. Bu durum yangın yerinin tespiti için biraz süre kaybettirsede küçük işletmeler için herhangi bir problem yaratma ihtimali düşüktür.

Konvansiyonel Sistem Nasıl Çalışır?

Konvansiyonel yangın alarm sistemlerinde,  yangın ya da arıza bilgisi, panel üzerinde her bölge için ayrı bir görünüme sahiptir. Sistem kurulurken, sistemin kurulduğu yapı bölgelere ayrılır. Bölgelere ayırma işlemi kat ya da bina bazında yapılmaktadır. Oluşturulacak bölge sayısına göre sistemdeki kablo tesisatı değişiklik gösterir. Konvansiyonel sistemlerde her bir bölgeye en fazla 20 adet dedektör yerleştirilebilir. Buna karşılık istediğiniz kadar yangın ihbar butonu kullanabilirsiniz. Siren kablosu panelden ayrı olarak çekilmektedir. Konvansiyonel yangın alarm sistemlerinde karar mekanizmaları dedektörlerdir. Daha önceden belirlenen bölgelere yerleştirilecek dedektörler birbirleri ile paralel bağlanır ve dedektörlerin görevleri sadece bağlı oldukları kontrol paneline tek bir bilgiyi iletmektir. Bu yüzden olası bir alarm durumunda uyarı dedektörlerden değil bölgelerden gelir. Konvansiyonel alarm sistemlerinin bu özelliği, yangının tespit aşamasını yavaşlatmaktadır. Bu durum adresli yangın alarm sistemlerini, konvansiyonel yangın alarm sistemlerine nazaran daha kullanışlı yapmaktadır.

Konvansiyonel Sistemlerin Ekipmanları

Duman dedektörleri, ısı dedektörleri, alev dedektörleri, paneller, flaşör ve sirenler, yangın butonları, konvansiyonel sistemlerin ürünleridir.

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.