MÜŞTERİ PANELİ

Yangın İhbar Sistemleri

Yangın Alarm ve İhbar Sistemleri

                Bu makalede yangın alarm ve ihbar sistemlerinin ürünleri, çeşitleri, gerekliliği hakkında detaylı bilgiler edineceksiniz. Yangın alarm ve ihbar sistemleri, yangını erken safhada tespit edip gerekli birimlere ihbar eden sistemlerdir. Üç çeşit yangın alarm sistemi vardır. Bunlar konvansiyonel yangın alarm sistemleri, adresli yangın alarm sistemleri ve kablosuz yangın alarm sistemleridir.

                Elektrik arızaları, LPG tüplerinin dikkatsiz ve yanlış kullanımı sonucu patlaması ve bunun gibi daha pek çok unsurlardan  dolayı yangın oluşabilir. Yangın hafife alınmaması gereken insan hayatını ciddi boyutlarda tehlikeye atan ve mal kaybına neden olabilen tehlikeli bir durumdur. Gerekli önlemlerin alınması halinde tehlike büyük ölçüde önlenebilir. Yangın alarm sistemleri günümüzde kullanılan en etkili yangın algılama yöntemidir. Yangının başlangıç safhasında alarm sistemi devreye girerek can ve mal kayıplarını ciddi oranda engeller. Bu yüzden yangın alarm sistemleri insan hayatını korumaya yönelik önemli bir sistemdir.

 

Yangın Alarm Sistemleri Neden Gerekli?

 

                Yangını oluşturan en önemli sebep insanların dikkatsizliğidir. Söndürülmeden ve dikkatsizce atılan bir kibrit çöpü, dikkatsiz bir şekilde yapılandırılan elektrik sistemleri, yemek yapıldıktan sonra dikkatsizlikten dolayı gazın açık unutulması gibi pek çok neden yangın oluşumunu tetiklemektedir. Potansiyel olarak bir yangını önlemenin en etkili yolunun dikkatli olmak olduğunu unutmayınız. Yangını önlemenin diğer bir etkili yolu ise tedbir almaktır. Yangın alarm sistemleri bu konuda en etkili tedbir olacaktır. Bu sistemler sayesinde gelecekte olabilecek tehlikelerden korunabiliriz.

 

Yangın Alarm Sisteminin Türkiyedeki Yeri

 

                Günümüzde yangın alarm sistemlerinin Türkiye'de yaygınlaşması kanunlar sayesinde ve insanların yangın durumuna karşı olan duyarlılığı sayesinde geçmişe nazaran daha iyi bir seviyededir. Yangın alarm sistemleri, geçmişten günümüze yükselen bir grafik çizmektedir. Türkiye'de pek çok firma tarafından sistem ürünleri satılmaktadır.

 

Telmag Bilişimin Yangın İhbar Sistemlerindeki Yeri

 

                Deneyimli ekibimizin yangın alarm sistemlerine olan kusursuz yetkinliği ile bütün kamu kuruluşlarına hizmet vermekteyiz. Profesyonel ekibimizin yangın alarm sistemleri teknolojisinde kusursuz çalışması, tecrübesi ve mükemmel hızı ile sizlere hizmet vermeye hazırız. Daha önce pek çok kurum ve kuruluşa yangın alarm, algılama ve ihbar sistemleri hakkında hizmet verdik. Temel prensibimiz müşterilerimizin memnuniyetidir. Sizlere 15 seneden beri hizmet vermekteyiz. Yaptığımız işlerde önemsediğimiz bir diğer husus ise iş güvenliğidir. İş güvenliğinden kesinlikle taviz vermemekteyiz. 

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.