MÜŞTERİ PANELİ

Alarm Güvenlik Sistemleri

Alarm Güvenlik Sistemleri

Alarm güvenlik sistemleri, hayatta karşılaşabileceğimiz istenmeyen sorunlarla daha rahat başa çıkmamızı sağlayan, can ve mal güvenliğimizi tehdit edebilecek unsurlara karşı, bizi ve gerekli birimleri haberdar eden sistemlerdir. Evinizde, iş yerinizde veya diğer yapılarda gerçekleşebilecek hırsızlık, yangın, sağlık sorunları gibi istenmeyen durumlar oluştuğunda, alarm güvenlik sistemleri gerekli birimlerle iletişim kurmaktadır. Sistemde bulunan sirenler ve flaşörler aracılığıyla, çevre ile de etkileşime geçilmektedir. Alarm güvenlik sistemleri bu tip durumlarda sizi, istediğiniz özel kişileri, itfaiyeyi, polis merkezini, sağlık birimlerini bilgilendirebilmektedir. Olası bir alarm durumunda, alarm sistemi öncelikle haber alma merkezini bilgilendirecektir. Alarm sistemi, haber alma merkeziyle iletişime geçtikten sonra, haber alma merkezi ilgili durumu gerekli birimlere iletecektir.  İlgili birimler de problemi çözebilmek için bir an önce harekete geçecektir. Alarm güvenlik sistemlerinin çalışma mekanizması bu şekilde gerçekleşmektedir.

Alarm sistemleri, kurulacağı yapının boyutuna ve değerine, çevre koşullarına, bütçeye ve isteğe göre farklı şekillerde yapılandırılabilir. Bunu basit bir örnekle açıklayacak olursak, manevi değeri yüksek olan tarihi yapıları ele alabiliriz. Tarihi yapılar çok narin olduklarından dolayı, bu yapılara kurulacak kablolu alarm güvenlik sistemleri, yapıya zarar verebilir. Fakat kablolu alarm sistemleri yerine kablosuz alarm sistemlerini kullanarak, yapıya herhangi bir zarar vermeden güvenlik önleminizi almış olursunuz.

Hırsızlardan Korunun

 

Alarm Sistemlerinin Çeşitleri ve Birimleri

Yangın alarm sistemleri, hırsız alarm sistemleri ve ev güvenlik sistemleri, alarm güvenlik sistemlerinin çeşitleri olarak nitelendirilebilir. Her bir sistemin kendine has özellikleri ve çalışma mekanizması vardır. Her bir sistemin kablolu ve kablosuz versiyonları bulunmaktadır.

Flaşörler, sirenler, alarm panelleri, dedektörler, sistem kontrol üniteleri  gerekli tesisat işlemi ile birleştirilerek, alarm güvenlik sistemi kurulur.

Ailenizin Güvenliğini Sağlayın

 

Yangın Alarm Sistemleri

 Alarm sistemlerinin alt sistemi olan yangın alarm sistemleri, dumanı, gazı, ısıyı dedektörleriyle algılayarak, çevresine ve ilgili birimlere tehlikeyi bildirir. Dedektörler, algıladıkları tehlikeyi panellere iletirler. Panellerde, flaşörleri ve sirenleri tetikleyerek bölgeyi uyarır. Aynı zamanda alarm haber alma merkezi ile iletişime geçerek tehlikeyi bildirir.

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri, günümüz işletmelerinde veya diğer yapılarda, güvenlik ihtiyaçlarımızı gidermek amacıyla yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Kullanım yoğunluğundan dolayı, hırsız alarm sistemleri, alarm güvenlik sistemlerinin en önemli alt sistemlerinden bir tanesidir. Hırsız alarm sistemleri, cam kırılması, hareket algılama vb durumlarda aktif hale gelerek, tehlikeyi haber verir.

Ev Güvenlik Sistemleri

Ailemiz için çalışır, bu zorlu hayatta onları rahat ettirebilmek için büyük fedakarlıklarda bulunuruz. Ailemizin güvenliği bizim için çok ama çok önemlidir. Ev güvenlik sistemlerini kullanarak evimizi ve ailemizi, yaşanabilecek tehlikelerden koruyabiliriz. Olası bir kalp krizi durumunda sağlık birimlerini aramak oldukça zordur. Arayabilsek bile adresimizi net olarak verebilmek malesef mümkün değildir. Sağlık alarm sistemlerini kullanarak, tek tuşa basıp sağlık birimlerine ulaşabilirsiniz.

Panik alarm sistemleri de bir diğer güvenlik sistemi çeşididir. Herhangi bir tehlike veya tehdit unsuru oluşturabilecek bir olay başınıza gelirse, panik alarm sistemini kullanarak, tek tuşla polise haber verebilirsiniz.

Ayrıca, evinizde yangın alarm sistemlerini ve hırsız alarm sistemlerini kullanarak, ailenizin ve evinizin güvenliğini optimum seviyeye çıkarabilirsiniz.

dsc alarm, paradox alarm, teknim alarm, bosch alarm, jablotron alarm

Can ve mal güvenliğini korumaya alan ev alarm sistemlerimiz hırsızlığa karşı çözüm getirirken, aynı zamanda gaz kaçağı, yangın, acil sağlık ve panik durumları gibi çözümleri de kapsamaktadır. Can ve mal güvenliği sağlamak için kurgulanan ve montajı gerçekleştirilen güvenlik sistemlerinde, DSC, GE, Paradox gibi tüm dünyada en çok tercih edilen marka ve ürünler kullanılmaktadır.

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.