MÜŞTERİ PANELİ

Fiber Optik Alt Yapı

Fiber Optik Fusion Sonlandırma

Fiber Optik Fusion Sonlandırma

Telmag Bilişim olarak, fiber optik fusion sonlandırma hizmetlerini, uzman ve tecrübeli kadromuz ve geniş makina parkurumuz ile türkiye'nin her yerine değişmeyen kalitemiz ile sunmaktayız.
 
Online teklif sistemimiz ile sistem özelliklerinizi belirleyip dakikalar içerisinde fiber sonlandırma fiyatınızı hesaplayabilir ve ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Telmag Bilişim Fiber Optik Sonlandırma hizmetlerinde, en uygun fiyat garantisi vermektedir.

Fiber optik fusion sonlandırma, İki fiberin sürekli bağlanmasında kullanılan etkili bir metot füzyon eki denen bir metot dur. Bu metot ile, eklenecek olan iki fiber ucu erime noktasına kadar ısıtılır ve uygun bir basıncın uygulanmasıyla lehim yapılır. Böylece, iletim ortamının sürekliliği Fresnel yansımasına neden olmayacak şekilde sağlanır. En çok kullanılan ısıtma kaynağı elektrik arkıdır; fakat karbondioksit lazer veya mikro alev de verimli şekilde kullanılabilir. 
 
Füzyonla ek yapma işleminde ilginç bir özellik, başlangıçta yanlış hizalanma olursa, füzyon safhasında erimiş fiberin yüzey gerilim etkisinin yol açtığı kendi kendine hizalama özelliğidir. Kendi kendine hizalama olayı, başlangıçtaki yanlış hizalanmayı biraz telafi etmese de , bu olay ek yerinde özde bozulma da oluşturulabilir. Bu bozulmanın etkisi genellikle çok modlu fiberlerde tolere edilmiştir; ancak tek modlu fiber eklerinde yüksek kayba yol açabilirler. 
 
Düşük bağlaşım kaybı sağlanmasına ek olarak, hesaba katılması gereken diğer önemli bir nokta, ek yerinde fiberin mekaniksel bütünlüğüdür. Bir füzyon etkinin dayanıklılığı, orijinal çıplak fiberin dayanıklılığına göre %40’tan aşağıya kadar inebilir. Füzyonla ekin mekanik özellikleri, füzyon zamanı, sıcaklık ve basınç darbesi gibi ek yapma parametrelerine bağlı olduğu kadar, işlemler sırasında oluşan harici kirlenmeye de bağlıdır. Bu nedenle ek işlemlerini yaparken özel bir dikkat gösterilmelidir. Bir füzyon ekinde aynı anda çok düşük kayıp ve yüksek mekaniksel dayanıklılık elde etmek zordur. Eki çevresel zararlardan korumak ve yeterli dayanıklılığı sağlamak için, füzyondan sonra ek yerine uygun bir destek yapılmalıdır.
 
Mekanik eklerin füzyon eklere göre üstünlüğü, yüksek voltajlı elektrik arkına ihtiyaç duyulmamasından başka, fiberlerin özünde bozulmada olmamaktadır.
 
Telmag Bilişim olarak müşterilerimizin ihtiyacı olan farklı niteliklere sahip Fiber Optik kabloların sonlandırma işlemlerini yapmaktayız.
Fiberfox Mini S4, Fujikura 70S ve Sumitomo T-71C cihazlarımızla, fiber optik fusion sonlandırma işlemleri yapmaktayız.

  • fiber optik fusion sonlandirma
  • fiber optik fusion sonlandirma
  • fiber optik fusion sonlandirma

Hizmet Talep Formu

Hizmet talebinde bulunun, en kısa sürede müşteri temsilcilerimiz sizlere iletişime geçsinler.

Hizmet Talebiniz başarıyla gönderilmiştir, teşekkür ederiz.